10 تا از زیباترین خودروهای سدان که شما را مجذوب خود می کنند

زیباترین خودروهای سدان

تصمیم داریم 10 تا از زیباترین خودروهای سدان را خدمت شما معرفی کنیم. شاید لازم باشد پیش از معرفی و شرح این لیست ده تایی، ابتدا خدمت شما توضیح دهیم که خودرو سدان یعنی چه؟ یا به بیان بهتر، به چه خودروهایی، سدان گفته می شود؟ “سدان” را طیفی از خودروهای سواری معمولی که گویند که از صندوق عقبی جداگانه و نیز سقفی مجزا بهره می برند. همچنین این خودروها امکان داشتن دو یا چهار درب را داشته و نیز از دو ردیف صندلی بهره می برند.

در این مقاله به بررسی 10 تا از زیباترین خودروهای سدان خواهیم پرداخت و قرار است این موارد را خدمت شما معرفی کنیم. بیشتر خودروهای سدان که در دنیا به فروش می رسند دارای 4 درب می باشند و در این مقاله آنها را خواهید شناخت. این خودروها در دهه های گدشته، اتومبیل های خانوادگی اطلاق می شدند، اما با پرشدن جای این خودروها از سوی کراس اوورها و نیز شاسی بلندها، شاهد ساخته شدن هر چه لوکس تر این خودروها هستیم.

اگر با ما همراه شوید و به انواع خودروهای سدان ساخته شده نگاهی بیندازید، برایتان دشوار خواهد بود که بهترین مورد را انتخاب کنید. برای همین ترجیح می دهیم در یک لیست 10 تایی بهترین های این خودروها را خدمت شما معرفی کنیم.


مقاله پیشنهادی دکترماشینت: 10 تا از معروف ترین برندهای خودرو در جهان


زیباترین خودروهای سدان که به آنها علاقه مند خواهید شد

1 – پورشه توربو S

زیباترین خودروهای سدان

خودرو پورشه توربو S از جمله زیباترین خودروهای سدان است که دارای موتوری تمام برقی می باشد. نام این خودرو دلیل بر توربو شارژ بودن موتور آن نیست. شتاب گیری این خودرو به گونه ای است که در کمتر از 3 ثانیه می توانیم با این خودرو به سرعت صد کیلومتر بر ساعت برسیم. این شتاب گیری و تداوم حرکت با سرعت بالا به گونه ای است هر بار که چنین شتابی در خودرو ایجاد می شود، نیاز به خنک کردن موتور نمی باشد. دانش و نبوغ بالای طراحان خودرو پورشه در فوق اسپرت سازی اتوموبیل هایشان سبب شده است پایداری پورشه توربو S در میزان بالای سرعت افزایش یابد. تنها یک بار شارژ امکان پیمودن مسافت 308 کیلومتری با این خودرو را فراهم می کند.

2 – خودرو سدان تسلا S

تولیدات صنعت خودروسازی را مدام پیگیری می کنند احتمالاً بارها نام برند تسلا را شنیده اند. تسلا از جمله کمپانی های بزرگ اتوموبیل سازی است که همیشه با محصولات جنجالی خود، نگاه ها را به سمت خود معطوف کرده است. به کمک یک بار شارژکردن خودرو سدان تسلا S می توانید مسافتی تقریباً برابر با 650 کیلومتر را طی کنید. این برند برای تولید این خودرو، جزو زیباترین خودروهای سدان، از موتوری توانمند دارای توانی برابر با 780 اسب بخار استفاده کرده است. شاید در هیچ یک از خودروهای سدان که همزمان با این خودرو تولید شده اند، چنین قدرت موتوری دیده نشود. برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت با این خودرو تنها به 3 ثانیه زمان نیاز است.

3 – دوچ چارجر هلکتزیباترین خودروهای سدان

زیباترین خودروهای سدان

رتبه سوم رده بندی زیباترین خودروهای سدان می رسد به خودرویی که در رقابت با خودروهای آلمانی، برتری را از آنها گرفت. خودرو دوچ چارجر هلکت به دلیل بهره گیری از موتوری قدرتمند یک سدان اسپرت مناسب برای رقابت های اتوموبیلرانی به شمار می رود. موتور این خودرو موتوری 6.2 لیتری و 8 سیلندر با توان 707 اسب بخار می باشد که در این ویژگی، کم نظیر است. حال که به این محصول خوش فرم پرداختیم، برویم دیگر خودروی های سدان زیبا و برتر را نیز بررسی کنیم.

4 – بی ام و M5

زیباترین خودروهای سدان

هرکس تنها قدری از صنعت خودروسازی اطلاعاتی داشته باشد با نام “بی ام و” آشناست. “بی ام و” یکی از موفق ترین برندهای خودروسازی بوده که نوبت به بررسی مدل ام 5 آن رسیده است. زیباترین خودروهای سدان “سری ام” برند بی ام و، خودروهایی می باشند که بنا به قابلیت هایشان، خودروی مسابقه تلقی می شوند. تولید خودروهای سری ام، بی ام و، به معنای توانایی بالای این برند آلمانی در تولید سدان های اسپرت حرفه ای می باشد. این خودرو دارای پیشرانه 4.4 لیتری و البته 8 سیلندری دارای 600 اسب بخار بوده که به دلیل برخورداری از چنین قابلیتی از بهترین و زیباترین خودروهای سدان در این رتبه بندی به شمار می روند.

5– تویوتا کمری TRD

زیباترین خودروهای سدان

نوبت به بررسی یکی از زیباترین خودروهای سدان تولید شده توسط برند ژاپنی تویوتا می رسد. این برند تولیدات را به گونه ای تولید کرد که تنها در رقابت های محلی پیروز شود. چرا که در ابتدای فعالیت این برند موفقیتی در رقابت های تولیدات این برند با دیگر برندها دیده نمی شد. اما فعالیت های این برند و پیشرفت های روزافزون این برند سبب شده است تا پس از برند فولکس واگن، تویوتا دومین برند تولید کننده انبوه خودرو در جهان شود. آخرین نسخه های مدل تویوتا کمری TRD دارای آپشن های فوق العاده ای می باشد. این خودرو دارای موتوری 3.5 لیتری و 6 سیلندری می باشد که دارای توانی برابر با 310 اسب بخار می باشد. برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر در ساعت با این خودرو، تنها به 6 ثانیه نیاز دارید.


مقاله پیشنهادی دکترماشینت: 10 تا از بهترین خودرو های بنز در جهان


6 – آلفارومئو جولیا GTA

نوبت به بررسی یکی از زیباترین خودروهای سدان ایتالیایی می رسد. خودروهای آلفا رومئو را می توان مایه افتخار مردم ایتالیا دانست، چرا که گزینه خوبی برای رقابت با تولیدات دیگر برندهای خودروسازی می باشند. خودروهای آلفا رومئو همیشه یک ویژگی را داشته اند و آن سبکی بوده است. این سری از تولیدات این برند به تعداد محدود تولید شده و به خاطر عملکرد قابل توجهش در جایگاه 6 بهترین و زیباترین خودروهای سدان قرار گرفته است. خودرو آلفارومئو جولیا GTA دارای موتوری 2.9 لیتری و 6 سیلندر با توان بیش از 540 اسب بخار بوده که داشتن چنین موتوری در نوع خود، شگفت انگیز است. این خودرو نسبت به سایر تولیدات این برند که تا پیش از این برند تولید شده اند دارای سبکی و قدرت بیشتر می باشد. این خودرو دارای 4 درب بوده و امروزه با قیمتی بیش از 155 هزار دلار، جایگاه ویژه ای میان دوستداران صنعت خودروسازی دارد.

7 – کیا استینگر GTS

به عنوان یک برند آسیایی، کیا موتورز، یکی از موفق ترین برندهای خودروسازی به شمار می رود. این برند به خوبی توانسته است با تولیدات دیگر کشورها مانند خودروهای ساخت کشور آلمان رقابت کند. مسئولان این برند خودروسازی ظاهراً به خوبی از تغییرات احتمالی بازار خودرو باخبر هستند. آسیایی بودن تولیدات این برند، دلیلی بر بی کیفیت بودن تولیدات آن نیست؛ این برند همواره خود را با تولید محصولات باکیفیت و دارای عملکرد عالی نشان می دهد. این خودرو دارای موتوری توانمند و دارای توان 365 اسب بخار می باشد. موتوری که ظرفیت 3.3 لیتری و 6 سیلندری دارد. اگر واقع بین باشیم نمی توان این خودرو را برای تولیدات کمپانی هایی مانند بی ام و، رقیب جدی به شمار آورد، اما برای تولیدات برندی مانند آئودی، رقیبی سرسخت به شمار می رود. نوبت به بررسی سه خودروی باقی مانده از میان 10 تا از زیباترین خودروهای سدان می رسد.

8 – جنسیس G70

زیباترین خودروهای سدان

افرادی که شاید تا سه دهه پیش، هیوندا را برندی قدرتمند در زمینه خودروسازی نمی دانستند، قطعاً تا الآن نظرشان عوض شده است. این برند توانسته است به دلیل تولیدات موفق خود در میان برترین قدرت های خودروسازی دنیا قرار بگیرد. این خودروی تولید شده توسط برند هیوندا، یک خودروی اسپرت جذاب می باشد که با وجود رفتاری آلمانی – ژاپنی، قیمتی در کلاس خودروهای کره ای را دارد. خودرو جنسیسG70  دارای موتوری 3.3 لیتری و 6 سیلندر می باشد و توانی برابر با 365 اسب بخار را دارد. اما نکته قابل ذکر در این باره، طراحی زیبا و چشم نواز این خودرو در کنار قابلیت های فنی این خودرو در میان سایر زیباترین خودروهای سدان می باشد.

9 – سوبارو ایمپرزا STL

زیباترین خودروهای سدان

از اولین روزهای تولید این خودرو توسط سوبارو، حدود 32 سال می گذرد. این خودرو به دلیل موفقیت هایی که در مسابقات اتوموبیلرانی به دست آورد توانست خود را به علاقه مندان خودروسازی ثابت کند. این خودرو دارای موتوری 2.5 لیتری و 4 سیلندری و البته دارای توان 310 اسب بخار می باشد. این خودرو به عنوان یکی از زیباترین خودروهای سدان دارای قابلیت بالایی برای مسابقات اتوموبیلرانی می باشد.

10 – آئودی S4

زیباترین خودروهای سدان

خودرو آئودی S4 از سال 1990 وارد رقابت جدی تری با سایر برندهای خودروسازی شده است. این برند در میان اهالی صنعت خودروسازی عبارت “کواترو” را به معنی قابلیت چهارچرخ تولیداتش به ثبت رسانده است. برای رسیدن به سرعت صد کیلومتر بر ساعت با این خودرو، نیاز به زمان 4.6 ثانیه ای دارید. این قابلیت مدیون وجود موتوری 3 لیتری و دارای توان 350 اسب بخار می باشد.


مقاله پیشنهادی دکترماشینت: بهترین مدل های خودرو برای سافاری کدام اند؟


سخن آخر

در این مطلب به بررسی ده تا از زیباترین خودروهای سدان پرداختیم. در این بررسی به صرفاً زیبایی و ویژگی های ظاهری خودرو اکتفا نکردیم و به بررسی ویژگی های فنی این خودروها نیز پرداختیم. قدرت موتور و نیز تعداد سیلندر موتورهای این ده خودرو از جمله مواردی بودند که در این مقاله به بررسی آن ها پرداختیم. به علاوه اینکه در ابتدای این مقاله به مفهوم سدان پرداختیم. دانستید که سدان به خودروهایی گفته می شود که سقف مجزا و نیز صندوق عقب مجزا را دارا هستند. به علاوه اینکه بهره گیری از دو یا چهار درب و نیز داشتن دو ردیف از دیگر ویژگی های خودروهای سدان می باشد.

 

دکترماشینت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *