10 تا از معروف ترین برندهای خودرو در جهان

معروف ترین برندهای خودرو

صنعت خودروسازی همیشه از جذاب ترین صنعت ها از نظر رقابت میان معروف ترین برندهای خودرو بوده است. همه ساله برند های خودروسازی مطرح دنیا محصولات خود را با بهترین آپشن ها تولید می کنند. این تولید کردن محصول به گونه ای است که هر بار، راننده احساس راحتی و کافی بودن امکانات بیشتری را نسبت به قبل دارد. کمپانی های خودروسازی مختلف با تعبیه بهترین قطعات و لوازم یدکی خودرو سعی در جلب مخاطبان را دارند. 10 تا از معروف ترین برندهای خودرو در جهان را می خواهیم در این متن خدمت شما معرفی کنیم.

در این بین، ده برند نسبت به دیگر برندها دارای شهرت بیشتری می باشند. این برتری و شهرت، به خاطر فروش بالا و تعداد بیشتری از مشتریان ثابت و خریداران وفادار می باشد. کشورهای آمریکا، آلمان، ژاپن و چین را می توان از موفق ترین کشورها در صنعت خودروسازی دانست. موفقیت این کشورها در صنعت خودروسازی را می توان یکی از دلایل اصلی قرارگیری این کشورها در رتبه های بالای قدرت های اقتصادی دنیا دانست. با ما باشید تا 10 تا از معروف ترین برندهای خودرو در جهان برایتان عنوان کنیم.


مقاله پیشنهادی دکترماشینت: 10 تا از بهترین خودرو های بنز در جهان


با ده تا از بهترین و معروف ترین برندهای خودرو در جهان آشنا شویم

10 – هیوندای

معروف ترین برندهای خودرو

اولین معروف ترین برندهای خودرو که قصد معرفی آن را داریم کمپانی هیوندا می باشد. این برند دارای سابقه ای کمتر از 60 سال می باشد اما با این حال توانسته است طرفداران زیادی به خاطر تولیدات باکیفیت خود پیداکند. این برند در سال 1967 در شهر سئول کره جنوبی شروع به فعالیت کرد. خدمات این کمپانی هم شامل فروش خودرو و هم ارائه خدمات مالی و بیمه می باشد.

این شرکت در احداث خطوط راه آهن نیز ایفای نقش می کند. آغاز صادرات این برند به کشورهای خارجی را می توان از 1996 میلادی دانست؛ جایی که اولین بار این کشور تولیدات خود را به کشور هند فرستاد. این کمپانی توانسته است تا به امروز به 193 کشور صادر کرده و 5000 نمایندگی در سراسر دنیا احداث کند.

9 – بی ام و

معروف ترین برندهای خودرو

دیگر معروف ترین برندهای خودرو در دنیا را می توان بی ام و دانست. این کمپانی در حال حاضر دفتر مرکزی اش در شهر مونیخ کشور آلمان واقع است. آغاز فعالیت این برند را می توان به سال 1916 ربط داد. این برند تا سال 1945 تولید موتور هواپیما را به عهده داشت.

امروزه نیز ایده ای در قالب ترکیب اتوموبیل و هواپیما را در سر دارد. این برند دارای سه بخش اصلی اتومبیل، موتور سیکلت و خدمات مالی می باشد. این برند تولیدات خود را سال 2006 به هند ارسال کرد و آمار شگفت انگیز 100 درصد رضایت و اعتماد درباره مسائل ایمنی از خود به جای گذاشت. این برند هم اکنون دارای 31 بخش تولیدی در 14 کشور مختلف دنیا می باشد.

8 – نیسان

معروف ترین برندهای خودرو

نیسان از شرکت های بزرگ خودروسازی در کشور ژاپن می باشد که فعالیت آن از 1914 شروع شده است، اما دفترمرکزی آن در 1934 در یوکوهامای ژاپن تاسیس شده است. این برند هم اکنون تولیدات خودرویی و دریایی را تولید می کند. هم اکنون دارای نمایندگی های متعدد در 160 کشور دنیا می باشد. سال 2005 میلادی این برند به عنوان یک شرکت تابع وارد کشور هند شده و محصولاتی را در این کشور به کشور های دیگر می فروشد.

7 – هوندا

معروف ترین برندهای خودرو

هوندا نیز یکی دیگر از معروف ترین برندهای خودرو در کشور ژاپن می باشد. آغاز تاسیس این برند را می توان در 1948 میلادی در شهر توکیو دانست. این برند هم اکنون محصولات متعدد و مختلف شامل اتومبیل و هواپیما و موتورسیکلت تولید می کند. تولید انواع وسایل نقلیه، تنها خدمات این شرکت نبوده و این شرکت خدمات مالی و بیمه نیز به مشتریان ارائه می دهد.


مقاله پیشنهادی دکترماشینت: آشنایی با بهترین خودروهای ام وی ام + مشخصات و ویژگی ها


6 – فیات

معروف ترین برندهای خودرو

این شرکت، دیگر معروف ترین برندهای خودرو می باشد که دارای مراودات و تبادلات قابل توجهی با کشور هلند می باشد. به همین دلیل دفتر مرکزی این برند در کشور هلند قرار دارد. این برند دارای اصالت ایتالیایی می باشد اما یک برند چند ملیتی به شمار می رود. این برند به عنوان قدرت ششم تولید خودرو در 150 کشور جهان حدود 6 سال است که اقدام به فروش محصول و ارائه خدمات می کند. در ادامه به بررسی 5 قدرت اصلی تولید خودرو در دنیا خواهیم پرداخت. پس ما را تا انتهای مقاله 10 تا از معروف ترین برندهای خودرو در جهان همراهی کنید.

5 – فورد

معروف ترین برندهای خودرو

این برند، معروف ترین برندهای خودرو، در سال 1903 در کشور آمریکا تاسیس شد. دفتر اصلی این برند در ایالت میشیگان کشور آمریکا واقع می باشد. این شرکت هم خدمات تولید توزیع و خودرو و هم خدمات مالی و اعتباری را به مشتریان ارائه می دهد. ورود این شرکت به بازارهای جهانی را می توان مربوط به سال 1960 با صدور تولیدات این کارخانه به هند دانست. در سال 1954 سیاست های کشور هند مانع از ادامه فعالیت این برند در این کشور شد. اما در سال 1995 فعالیت این برند در کشور هند از سر گرفته شد. موتورهای تولید شده توسط این برند در خودروهای خود این برند و نیز برندهای مزدا و لینکن به کار رفته اند.

4 – جنرال موتورز

معروف ترین برندهای خودرو

نوبت به بررسی دیگر برند مطرح آمریکایی، از معروف ترین برندهای خودرو می رسد. همانند فورد، جنرال موتورز نیز در ایالت میشیگان آمریکا دارای دفتر مرکزی می باشد. آغاز فعالیت های این برند به سال 1908 بر می گردد. این کمپانی هم اکنون به تولید اتومبیل های سواری و نیز سنگین و البته قطعات خودرو مشغول است.

این برند در سال 1928 وارد کشور هند شد اما 1954 مجبور به توقف فعالیت در این کشور شد. علت این اتفاق سیاست های کشور هند بود که اجازه فعالیت این برند را در این کشور نمی داد. اما در سال 1999 توانست به دلیل تبدیل شدن به یک شرکت تابع رشد بسیار سریعی را تجربه کند.

کمپانی جنرال موتورز هم اکنون مشغول تولید خودروهای خود تحت عنوان یازده برند می باشد. در حال حاضر کمپانی جنرال موتورز در 35 کشور مشغول تولید خودرو می باشد. همچنین در 125 کشور دارای نمایندگی فروش قطعات و ارائه خدمات می باشد.

اگر علاقه مند به مطالعه درباره غول های خودروسازی دنیا هستید، از دست دادن ادامه مطلب را به هیچ وجه به شما پیشنهاد نمی کنیم. مقاله 10 تا از معروف ترین برندهای خودرو در جهان حالا به قسمت زیبای خود رسیده است؛ چرا که قرار است سه برند مطرح و برتر خودروسازی را به شما معرفی کنیم. برندهایی که حداقل یکبار در طول روز شاهد حرکت تولیداتشون در خیابان های شهر هستیم. با ما باشید تا به بررسی سه غول برتر خودروسازی در دنیا بپردازیم.

3 – دیلمر

معروف ترین برندهای خودرو

این برند را می توان یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین و معروف ترین برندهای خودرو در دنیا دانست. آغاز فعالیت های این برند را می توان از سال 1886 دانست. دفتر مرکزی این برند هم اکنون در شهر اشتوتگارت کشور آلمان واقع می باشد. تولیدات این برند هم اکنون در پنج قسمت به فروش می رسند:

  • اتوبوس های مرسدس بنز
  • اتوبوس های دایلمر
  • کامیون های دایلمر
  • اتوموبیل های مرسدس بنز
  • خدمات مالی دایلمر

هم اکنون این برند در 20 کشور دنیا مشغول به فعالیت خودروسازی می باشد. به علاوه اینکه در سراسر دنیا دارای 8500 مرکز فروش می باشد. حتماً شما هم با موافق هستید که کشور آلمان یکی از غول های صنعت خودروسازی می باشد. برویم به استقبال دیگر برند موفق آلمانی در عرصه تولید خودرو. این شما و این هم برند مطرح فولکس واگن.

2 – فولکس واگن

معروف ترین برندهای خودرو

فولکس واگن نیز دیگر معروف ترین برندهای خودرو در دنیا می باشد. اگر از دنبال کنندگان جدی خبرهای ورزشی باشید، احتمالاً با پیگیری اخبار اتومبیلرانی، بارها نام فولکس واگن به گوش شما خورده است؛ که رانندگان دارای این ماشین ها معمولا مقام های اول را می آورند.

به علاوه اینکه اگر اهل فوتبال باشید، حتماً بارها شنیده اید که یکی از نام های ورزشگاه تیم ولفسبورگ فولکس واگن آرنا می باشد. همچنین بر روی صندلی های این ورزشگاه، آرم این برند هک شده است. این برند فعالیت خود را از سال 1927 در شهر ولفسبورگ آلمان آغاز کرده است. اکنون این برند در 31 کشور دنیا مشغول تولید خودرو و 153 کشور مشغول ارائه خدمات می باشد.

و اما اکنون می خواهیم آخرین و برترین برند موفق تولید خودرو در دنیا را به شما معرفی کنیم. این شما و این هم برند موفق تویوتا!

1 – تویوتا

معروف ترین برندهای خودرو

بی شک یکی از دلایل قرارگرفتن کشور ژاپن در میان سه قدرت اقتصادی برتر دنیا این برند موفق می باشد. برند تویوتا هم اکنون یکی از بزرگترین برند های خودروسازی بوده که موفق شده در حدود 180کشور دنیا محصولات خود را به فروش برساند.


مقاله پیشنهادی دکترماشینت: مشخصات خودرو هایما S5 و S7


جمع بندی

10 تا از معروف ترین برندهای خودرو در جهان را در این مطلب به شما معرفی کردیم. صنعت اتومبیل سازی یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین صنایع در کل دنیا به شمار می رود. درباره تولیدات هر برند و نیز سال تاسیس هر برند با شما صحبت کردیم. اما برای شرح توضیحات درباره برندهای برتر خودروسازی به موارد مذکور اکتفا نکرده و درباره خدمات و تلیدات این برند ها نیز صحبت کردیم.

دیدید که در لیست ده تایی برترین برندهای تولید خودرو در دنیا نام های آلمانی و ژاپنی بسیار زیاد به چشم می خورند. شاید همچین عاملی دو کشور آلمان و ژاپن را تبدیل به قدرت های چهارم و سوم دنیا از نظر قدرت اقتصادی کرده است.

 

دکترماشینت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *