نحوه بررسی روغن ترمز خودرو چگونه است

روغن ترمز

در بسیاری از اتومبیل‌های دنده ای , کلاچ با استفاده از یک سیستم هیدرولیک که تقریبا مشابه سیستم ترمز هیدرولیک است درگیر میباشد. مایع هیدرولیکی که در داخل سیلندر اصلی روغن ترمز وجود دارد زمانی تحت فشار قرار می‌گیرد که پدال ترمز پایین بیاید. پدال تحت فشار، لنت‌ها را درگیر و تحریک می‌کند و ترمز را می‌گیرد. اگر سطح روغن ترمز در محفظه کنترل روغن ترمز پایین باشد، سیلندر چرخ ها ممکن است بعد از در گیر کردن و خلاص شدن به درستی عمل نکند.

برای داشتن یک کلاچ معمولی و عالی, خوب است که هر سال درجه مایع آن را کنترل کنیم و یا در صورت نیاز به آن بیافزاییم. برای داشتن یک کلاچ معمولی و عالی, خوب است که هر سال درجه مایع آن را کنترل کنیم و یا در صورت نیاز به آن بیافزاییم.

بررسی سطح مایع کلاج

خودروی خود را بر روی سطح مسطح زمین پارک کنید. برای ارزیابی سطح روغن ترمز در سیلندر اصلی کلاچ، مهم است که خودروی شما در یک تراز باشد. پارک کردن روی یک تپه یا در یک زاویه می‌تواند باعث شود که سطح روغن ترمز در مخزن سیلندر اصلی به اشتباه خوانده شود. البته پیشنهاد میکنیم که خودرو را به مدت یک یا دو ساعت خاموش بگذارید تا مایع روغن ترمز داخل سیلندر خنک شود تا از سوزاندن دست خود در هنگام بررسی سطوح مایع جلوگیری کنید. پارک کردن در یک سطحی که دارای زاویه میباشد و صاف نیست ممکن است به نظر برسد که شما بیش از حد نیاز به روغن ترمز نیاز داشته باشید، پس اطمینان حاصل کنید که سطحی که خوردو بر روی آن قرار گرفته کاملا صاف و مسطح است.

 

روغن ترمز

 

با استفاده از ضامن بازکننده که در سمت چپ راننده و در زیر فرمان خودرو قرار دارد کاپوت را باز کنید. ضامن کاپوت خودرو معمولا در نزدیکی چارچوب در قرار دارد و تصویر کوچکی از یک ماشین با خودرویی که کاپوت آن باز است روی آن قرار دارد. ضامن را به سمت بالا بکشید تا کاپوت آزاد شده و باز گردد. در جلوی خودرو بایستید و کاپوت را کمی بالا بکشید و احتیاط کنید که با رها شدن کاپوت خودرو اتفاقی رخ ندهد. دستتان را زیر کاپوت لیز دهید و اهرم باز شدن کاپوت را پیدا کنید تا آن را باز کنید. در برخی از خودروها برای ایمنی بیشتر ضامن نگهدارنده در داخل توری جای دارد و در زیر کاپوت تعبیه شده است. اگر نمی‌توانید ضامن را پیدا کنید، دفترچه راهنمای خودرو را برای راهنمایی بیشتر بخوانید.

 

روغن ترمز

 

وقتی که کاپوت خودرو باز شد، استوانه اصلی روغن ترمز را پیدا کنید. این محفظه‌ی استوانه‌ای شکل معمولا در داخل کاپوت و بر روی چرخ خودرو، درست زیر اتومبیل قرار گرفته‌ است. یک مخزن پلاستیکی خواهد داشت که یا صاف یا نیمه شفاف است و خطوط درج شده بر روی آن، نشان‌ دهنده سطح مایع درون آن است. اگر به سختی سیلندر اصلی کلاچ را پیدا کنید، برای کمک به دفترچه راهنمای خودروی خود مراجعه کنید. مخزن روغن ترمز هر خودرو معمولا در سمت راننده خودرو قرار می‌گیرد.

 

روغن ترمز

 

سطح مایع درون مخزت روغن ترمز را بررسی کنید. جهت بررسی مخزن متصل به سیلندر اصلی کلاچ حداقل دو خط وجود دارد که نشان‌ دهنده حداقل سطح قابل‌ قبول برای پدال ترمز و حداکثریت قابل قبول است. اگر روغن ترمز به خط کامل نرسیده باشد، باید روغن ترمز در مخزن مربوطه اضافه کنید، اگر نزدیک یا پایین‌تر از حداقل خط باشد، باید سیلندر اصلی و سیستم کلاچ را بازرسی کنید. اگر روغن ترمز در زیر خط حداقل باشد، ممکن است در جایی از سیستم نشتی وجود داشته باشد!

روغن ترمز

 

همیشه توجه داشته باشید که نشتی ها نه تنها به روغن ترمز اجازه فرار می‌دهد، بلکه امکان ورود هوا به آن‌ها را فراهم می‌آورند که می‌تواند باعث ایجاد مشکل بیشتر در هنگام کار کردن ترمزهای خودرو گردد!

دکترماشینت
دیدگاه کاربران
1 دیدگاه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *