سایپا

فیلـتر

نمایش دادن همه 9 نتیجه

معرفی برند سایپا


برند سایپا یک شرکت خودروسازی بسیار معروف در ایران است. این برند فعالیت خود را از سال 1344 در خود تهران آغاز کرده و هم اکنون نیز یکی از فعالان بسیار بزرگ طراحی و تولید انواع خودرو در ایران شناخته می شود. سایپا در طول سال های فعالیت خود، با شرکت های خیلی بزرگی در کل دنیا شریک شده و به گونه ای، نقش  نمایندگی های مجاز آن ها در ایران را ایفا می کرده است.

خودروهای سیتروئن، ژیان و ریو، مهم ترین شرکت هایی بودند که سایپا در دوران قبل از انقلاب جمهوری اسلامی، با آن ها شراکت داشت. اما بعد از انقلاب، شرایط کاری برند سایپا در ایران تغییر کرد و این برند زیر نظر سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و به مالکیت دولت ایران در آمد.

مجموعه سایپا با دارا بودن نمایندگی های زیادی در سراسر کشور، هم اکنون یکی از مهم ترین بسترهای اشتغال زایی در ایران نیز محسوب می شود. بستری که متخصصین و افراد آماده به کار زیادی را در بخش های مختلف تولید و نظارت و مهندسی و اجرا و مدیریت، به کار گرفته و با عنوان یک ارگان دولتی، در زمینه طراحی و تولید انواع خودرو، مشغول به فعالیت می باشد.

قطعات یدکی سایپا

ویژگی های محصولات برند سایپا

پراید، معروف ترین و پر فروش ترین محصول برند سایپا است و از طرفی این خودرو یکی از پرفروش ترین خودروهای تولیدی داخلی ایران نیز معرفی می شود. دهه هشتاد، مهم ترین دوره در دوران فعالیت سایپا تا به امروز بوده است چرا که این برند توانسته بود در این دهه، اولین خودرو انحصاری خود که طراحی و ساختش تماماً بر عهده خود مجموعه سایپا بوده را روانه بازار نماید و نام این محصول را تیبا بنامد.

در واقع تمام تلاش سایپا برای طراحی و ساخت یک خودروی ملی، با تیبا امکان پذیر شد. این خودرو به گونه ای ساخته شده بود که حتی موتور آن نیز تولید و ساخت خود ایران بود. از جمله دیگر محصولات انحصاری سایپا می توانیم به مواردی همچون تیبا ۲، ساینا، کوییک و شاهین نیز اشاره نماییم.

البته جالب است بدانید که فعالیت های برند سایپا در زمینه طراحی و تولید خودرو تنها محدود به برند خود سایپا و تولیدات داخل نمی شد و این مجموعه ضمن مشارکت و همکاری با سیار برندهای خارجی نیز، توانسته بود که محصولات این برندها را به بازار داخلی وارد نماید.

با تمام تلاشی که سایپا در زمینه بالا بردن ایمنی محصولات خود انجام داده اما هنوز این محصولات نتوانسته اند امنیت محصولات خود را به حد استاندارد مورد نظر ایمنی در صنعت خودرو برسانند، اما با این وجود، با توجه به قیمت مقرون به صرفه ای که برای این محصولات برآورد می شود، باز هم محصولات سایپا، یکی از پرطرفدارترین خودروها در ایران به حساب می آید که توسط هر قشری خریداری می شوند.

تهیه لوازم یدکی سایپا

شما می توانید برای تهیه انواع لوازم یدکی محصولات سایپا، بر روی مجموعه ما به عنوان یکی از نمایندگی های رسمی و استاندارد سایپا حساب باز کنید. مجموعه ما این افتخار دارد تا در زمینه تامین انواع قطعات و لوازم یدکی خودرو در برندهای مختلف، در خدمت شما عزیزان باشد.

اطلاعات بیشتر ...