پیکان

فیلـتر

نمایش یک نتیجه

معرفی برند پیکان


خودرو پیکان یکی از قدیمی ترین خودروهای سواری محصول ایران خودرو می باشد. این خودرو از سال ۱۳۴۶ تولید شد و به عنوان یکی از پرطرفدارترین خودروهای برند ایران خودرو تا سال ۱۳۸۴ در ایران شناخته شده بود و نهایتاً تا همان سال تولید آن متوقف گردید. هیلمن هانتر، خودرویی است که اکثر افراد معتقدند که پیکان، فیس لیفتی از آن می باشد.

این ماشین از سال ۴۶ تولید شد اما بعد از اینکه انقلاب شد، تولید این خودرو با رکود مواجه شد. این رکود کم کم به حدی رسید که در سال ۱۳۶۰، دیگر خبری از تولید پیکان در ایران خودرو نبود، اما این روال این طور ادامه پیدا نکرد و بار دیگر خودرو پیکان روی کار آمد. اتفاقاً تا سال ۸۴ تولید آن ادامه پیدا کرد. تولیدات قطعات پیکان در داخل توسط ایران خودرو، باعث شد که دیگر ممنوعیت خاصی در این باب وجود نداشته باشد و این خودرو سال ها در مدل های مختلف طراحی و تولید گردید.

خودرو پیکان در انواع مختلفی طراحی می شد و از انواع آن ها می توانیم به موارد پرطرفداری همچون جوانان (هیلمن هانتر جی‌تی)، پیکان دولوکس، پیکان دولوکس فیس لیفت، پیکان کارلوکس، پیکان کار، پیکان اتوماتیک، پیکان پژویی، پیکان ۱۶۰۰ (۵ دنده)، وانت، پیکان سپر جوشن اشاره نماییم که هر کدام از این انواع، طرفداران خاص خودشان را داشتند.

قطعات یدکی پیکان

بررسی ویژگی های منحصر به فرد خودرو پیکان

یکی از پرطرفدارترین پیکان هایی که در سال های اوج پیکان تولید می شد، پیکان جوانان بود. این مدل از پیکان با قدرت موتور خیلی بالا با سرسیلندر آلومینیومی، با شتاب بسیار بالا به دلیل برخورداری از  دو کاربراتور و چهار عدد چراغ جلو، مجهز به آمپر برق و فشار روغن در کنار درجه باک و دمای موتور، طراحی شد و اصلاً همین ویژگی های این مدل از پیکان بود که باعث شد طرفداران زیاد ازی قشر جوان، بزرگ ترین مصرف کنندگان این خودرو باشند.

با توجه به ویژگی هایی که برای خودرو پیکان جوانان مطرح شد و همچنین نام بردن مدل های پرطرفدار پیکان در سال های مختلف، قابل پیش بینی خواهد بود که هر مدل از پیکان، با یک ویژگی و کاربرد خاصی طراحی می شد. از آن جایی که ایران خودرو، یکی از اولین شرکت های ارائه دهنده صنایع خودرو در ایران بود، تمام تلاش خود را می کرد تا تولیداتش هم رده با تکنولوژی های روز دنیا وارد بازار داخلی شود. بنابراین این استراتژی صد در صد برای پیکان پرطرفدار همان موقع نیز اجرا می شد.

تهیه لوازم یدکی خودرو پیکان

بدیهی ترین موضوع درباره خودرو پیکان این است که دیگر هیچ تولیدی، هم سو با این مدل از جانب ایران خودرو انجام نمی شود اما این خودرو به عنوان یک خودروی کاربردی قدیمی هنوز هم در بازار داخلی موجود است. از این رو پیدا کردن لوازم یدکی این خودرو، می تواند با توجه به شرایط فعلی بازار، کار بسیار دشواری باشد. از این رو مجموعه ما این افتخار را دارد که تمامی لوازم یدکی مربوط به مدل های مختلف پیکان را به آسانی و در بالاترین کیفیت ممکن در اختیار شما قرار دهد.

اطلاعات بیشتر ...