تماس تلفنی

واتس اپ

محور جلو

رانشگرهای اتومبیل­ها به 3 دسته تقسیم می­شوند: محور جلو، محور عقب و 4 محوره یا تمام محور. خودروهای محور جلو کوچکتر هستند، هدایت آنها آسان­تر است و کشش بهتری در برف یا گل دارند، در حالی که خودروهای محور عقب بزرگتر هستند، سریع­تر شتاب می­گیرند، راحت­تر متوقف می­شوند و سواری نرم­تری دارند. برای تعیین اینکه اتومبیل شما محور جلو است یا محور عقب، مراحل زیر را دنبال کنید.

محور جلو

موتور را پیدا کنید

موتور بیشتر خودروها، در قسمت جلو قرار دارد. این خودروها هم می­توانند محور جلو باشند یا هم محور عقب. خودروهایی که موتور آنها در قسمت عقب قرار دارد، مانند فولکس واگن بیتل، همیشه خودروهای محور عقب هستند.

 

محور جلو

 

ببینید که موتور چگونه نصب شده است

اگر موتور بصورت عرضی نصب شده باشد (یعنی در کنار هم نصب شده باشد)، و تسمه­ ها در یک طرف خودرو قرار گرفته باشند، احتمالاً خودروی شما یک خودروی محور جلو است. اگر موتور به صورت طولی (از جلو به عقب) نصب شده باشد، و تسمه­ ها رو به پنجره ­ی جلو خودرو قرار گرفته باشند، خودروی شما به احتمال زیاد یک خودروی محور عقب است.

 

محور جلو

 

دیفرانسیل را پیدا کنید

دیفرانسیل، یک محفظه بزرگ و کدو شکل است که نیرو را از میل گاردان به چرخ­ها منتقل می­کند. اگر چنین مونتاژ در محور چرخ عقب خودرو وجود داشته باشد، این خودرو، محور عقب است. در خودروهای محور جلو، دیفرانسیل با سیستم انتقال قدرت در یك واحد در قسمت عقب موتور به نام گیربکس ادغام شده­اند و چرخ­ها با لولاهای سرعت ثابت (CV) به میل گاردان متصل می­شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + 17 =

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...